DZIEŃ 24 WIGILIA – METAFORA OCZEKIWANIA NA WIELKI POCZĄTEK

poczatek waiara inga bielinskaPozwolę sobie zacytować wypowiedź Pawła Tkaczyka , bo ujął to w sposób genialny:

Nie zastanawiało Cię nigdy, dlaczego obchodzimy święta Bożego Narodzenia? Dlaczego informacja o tym, że „Bóg się rodzi” przyciąga na pasterkę ludzi, którzy w ciągu roku specjalnie się do kościoła nie garnęli? Jezus przecież nie rodzi się co roku, to jedynie symbol. Symbol czego?

Boże Narodzenie to nowy Początek. Nie bez przyczyny obchodzimy je, kiedy słońce zaczyna swoją walkę z długą nocą. Każdy z nas potrzebuje jakiegoś Początku – wyobrażamy sobie siebie: lepszymi, zdrowszymi, mniej zajętymi, poświęcającymi więcej czasu na rzeczy ważne…

Rozpoczęcie czegoś od nowa wymaga dwóch rzeczy: nadziei, że na końcu drogi rzeczywiście jest lepiej oraz wiary w to, że masz wystarczająco dużo siły, by tam dojść.

Paweł Tkaczyk
http://pl.paweltkaczyk.com

Wiara jest niezmiennie ważna dla realizacji swoich zamierzeń. Wiara, że dasz radę.

Na tegorocznej kolacji wigilijnej w jednej ze współpracujących ze mną firm, ktoś nie mógł uwierzyć, że ja zawsze wierzę w mojego klienta i w jego możliwości osiągnięcia celu. Gdybym nie wierzyła, moja praca nie miałaby sensu. W self-coachingu jesteś dla siebie i coachem i klientem. Uwierz, że potrafisz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Cele, Coaching, motywacja, Postanowienia Noworoczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „DZIEŃ 24 WIGILIA – METAFORA OCZEKIWANIA NA WIELKI POCZĄTEK

 1. Cieszę się, że życzenia przypadły Ci do gustu 🙂

 2. IB pisze:

  Mądre słowa należy przekazywać dalej 🙂

 3. Paweł pisze:

  Rzeczywiście mądre słowa, trafiłem tutaj przez przypadek i mi się spodobało. Najgorsze jest tylko to, ze często czekamy na ten „nowy czas”, jesteśmy tym praktycznie podnieceni, ale nie przynosi on żadnej zmiany, ponieważ ostatecznie brakuje nam samozaparcia…

  —————————
  http://sanvent.pl/solary.php

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s