DZIEŃ 7 CZY MASZ WYSTARCZAJĄCO PALIWA?

paliwo inga bielinskaZrobiłeś już analizę SWOT i zapisałeś swoje cele na sześć miesięcy to tak jakbyś pokrótce zaznaczył trasę na mapie. Masz punkt docelowy. Dostrzegasz, że łatwiej Ci będzie jechać ta, a nie inna trasą (Twoje Mocne Strony i Możliwości). Wiesz, jakich okolic lepiej Ci unikać (Słabe Strony i Zagrożenia).

A czy masz wystarczająco paliwa, żebyś do tego celu mógł dotrzeć?

Paliwo to suma zgodności Twoich celów z wartościami, jakie reprezentujesz. Dobrze jest porozmawiać ze swoją podświadomością, bo ona bardzo łatwo wykaże niespójność pomiędzy celami i wartościami.

A jak się z nią umówić na spotkanie?

Nic prostszego. Usiądź wygodnie. Przygotuj sobie tyle kartek papieru ile masz celów. Na górze każdej z nich dokończ zdanie Chcę…

Poniżej zapisz każdy komentarz swojej podświadomości – obraz, skojarzenie, słowo, emocje, reakcje fizjologiczne.  Pisz. Twoja podświadomości z natury jest nielogiczna i gdzieś ma dyplomację i dobre maniery. Nie cenzuruj jej. Pisz.

Do swoich notatek wrócisz jutro.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cele, Coaching, Planowanie, Postanowienia Noworoczne, SWOT, Transformacja, wartości, Zmiana i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s