DZIEŃ 3 MAPA WARTOŚCI –ŚWIADOMA PRACA

kolaż 2 inga bielinska

Od 1 grudnia na blogu program 30 na 13 30 dni na rok 2013, dzięki któremu każdy: student, przedsiębiorca, mama, czy pracownik korporacji, każdy będzie mógł stworzyć sobie listę postanowień, plan działania, a także zgromadzi zapasy motywacji.

Wróć do kolażu, który wykleiłaś wczoraj.

Zastanów się, jakie wartości reprezentowane są przez obrazy. Skorzystaj z tej listy. Dopisz swoje własne rzeczy. Mazakiem dopisz je na kolażu.

Używaj prostych i czytelnych dla siebie słów. Nie oceniaj siebie. Ta Mapa jest tylko dla Twoich oczu.

Teraz każdą z wartości zapisz na osobnej kartce post-it, lub skrawku papieru. Po czym rozłóż je na arkuszu Wartości moje i cudze.  W samym sercu tego arkusza znajduje się symbol tego, co najbardziej Twoje, poza wyznaczonymi granicami rzeczy nie twoje, obce, narzucane.

WARTOŚCI MOJE I CUDZE

Twoje zadanie tu ułożenie wartości w relacji do tych dwóch przestrzeni. Zobacz, co jest najbardziej bliskie Tobie, a co może być powinnością, narzuconą wartością.

Nawet, jeśli w samym sercu arkusza znajdzie się tylko jedna wartość to i tak wystarczy na realizację celów. Jedna prawdziwa dla Ciebie wartość to ogromny skarb. Pielęgnuj go.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cele, Coaching, Kreatywność, Planowanie, Postanowienia Noworoczne, wartości, Zmiana i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s