DZIEŃ 2 MAPA WARTOŚCI –PODŚWIADOMA PRACA

kolaż inga bielińskaOd 1 grudnia na blogu program 30 na 13 – 30 dni na rok 2013, dzięki któremu każdy: student, przedsiębiorca, mama, czy pracownik korporacji, każdy będzie mógł stworzyć sobie listę postanowień, plan działania, a także zgromadzi zapasy motywacji.

 

Planowanie to rysowanie mapy. Już ktoś powiedział, że mapa to nie teren. Ja bym dopisała, sama mapa nie oznacza odbytej podróży. Napisanie planu działań nie jest równoznaczne z realizacją. Aby dojechać do celu dobrze mieć paliwo. Dużo paliwa. Takim metaforycznym napędem do realizacji postanowień noworocznych są nasze wartości.

Wartością może być dowolny przedmiot, idea lub instytucja któremu jednostka przypisuje ważną rolę w życiu, a dążenie do jego osiągnięcia traktowane jest jako konieczność ze względu na zaspokajanie potrzeb jednostki. Zewnętrznym przejawem wartości jest obserwowalne zachowanie.

Wartości pełnią rolę kryteriów wyboru dążeń ogólnospołecznych, są standardem integracji jednostki ze społeczeństwem, różnicują społeczną sferę osobowości ludzkiej.

Wartości to cechy stanowiące o nieprzeciętnych walorach kogoś lub czegoś.

Lista wartości jest nieograniczona. Moimi są – spójność, mistrzostwo, moja rodzina, wsparcie i tworzenie.

Z niektórymi jest tak, że od razu w Tobie grają. Na sam dźwięk słowa już wiesz, tak to jestem ja, dlatego pracuję, dlatego żyję, to sprawia, że wstaję rano.

Często jednak ludzie wybierają takie wartości, które wydają się modne, trafne, oczekiwane przez innych. Aby uniknąć pomieszania warto umówić się na spotkanie z podświadomością.

Potrzebne będą Ci : kolorowa prasa, ulotki, mazaki, kredki, kartka papieru, klej nożyczki, kartki post-it, trochę czasu i dobry humor. Z gazet i ulotek wycinają te obrazy, które Ci się podobają, które w jakiś sposób komunikują się z Tobą. Nie myśl na razie o nazywaniu ich. Po prostu z dziecinną kreatywnością wycinaj. Pogrupuj. Stwórz sobie kolaż. Dzieło Twojego podświadomego ja.

Potem nalep je na kartę papieru i zostaw do jutra.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cele, Coaching, Kreatywność, Planowanie, Postanowienia Noworoczne, Skrzynka z narzędziami, Storytelling, sztuka, Transformacja, wartości, Zmiana i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s