30 NA 13 POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

wdziecznosc inga bielinska

Od 1 grudnia na blogu program 30 na 13 30 dni na rok 2013, dzięki któremu każdy: student, przedsiębiorca, mama, czy pracownik korporacji, każdy będzie mógł stworzyć sobie listę postanowień, plan działania, a także zgromadzi zapasy motywacji.

DZIEŃ 1 WDZIĘCZNOŚĆ

Cechą wdzięczności, która uważam za niemal magiczną, jest to, że wydaje się ona narastać w miarę, jak ja wyrażamy. Napisała w swojej książce Wdzięczność Najtańszy Bilet Do Szczęścia Liv Larsson.

Dla wielu ludzi słowo wdzięczność brzmi nieco patetycznie i mało nowocześnie. A co ze innym wariantem? Jak brzmi uznanie? Okazywać uznanie za zasługi. Uznawać czyjeś osiągnięcia.

Jakkolwiek sobie to nazwiesz: podziękowaniem, wyrazami wdzięczności, czy uznaniem, to właśnie Twoje pierwsze zadanie.

Zanim jeszcze zaczniesz obmyślać cele i planować szczegółowo, usiądź z kartką papieru i po prostu wypisz to wszystko, za co jesteś sobie wdzięczna. Pomyśl o tym, co było dobre, wartościowe i przyjemne. Relacje z ludźmi, rozwiązane konflikty, spokój ducha, osiągnięcia, dobre słowo, zmysł estetyczny, mały gest. Co tylko Ci przyjdzie do głowy, odnotuj i doceń.  Każdą myśl zapisz pozytywnie, np.: Nauczyłam się obsługiwać Outlooka. Zorganizowałam interesujący warsztat dla mojego zespołu.

Potem podziękuj sobie za każde osiągnięcie. Może w formie listu lub w formie kartki. Spójrz na swoje notatki i pomyśl, że Nowy Rok może zacząć budować od poczucia uznania dla samej siebie.

To małe ćwiczenie pomoże Ci wejść w nowe projekty i zamierzenia z poczuciem siły, sprawczości i pozytywnym nastawieniem.  Bo prawdziwe uznanie może być lekarstwem na niską samoocenę i emocjonalne pomieszanie. Podziękowanie samej sobie to rytuał, który można praktykować każdego dnia. Ty wypróbuj jego moc dzisiaj.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Cele, Journaling/Pisanie Dzienników, Kreatywność, Postanowienia Noworoczne, Wdzięczność i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s