JAK ZNALEŹĆ DLA SIEBIE DOBREGO COACHA?

Moją główną refleksją po targach z okazji Dni Kształcenia Ustawicznego jest wniosek, że ludzie nie wiedzą, jak poszukać coacha dla siebie. To znaczy, część już wie, czym sam coaching jest i z czym to się je, ale mają obawy dotyczące poszukiwań kogoś dla siebie.

Lęki skupiają się w obrębie dwóch kwestii:

  • Ceny (Ja wiem, że to strasznie drogie jest. Skąd? Pisali w Internecie.)
  • Jak odróżnić markę od podróbki (Każdy może sobie napisać przecież „coach”.)

Po pierwsze, cena. Mmm. To kwestia indywidualna, ale można już znaleźć oferty od 150 złotych za sesję (to czasem do dwóch godzin intensywnej pracy). Coachowie często promują się, ogłaszają konkursy na FB ze zniżkami, na konferencjach losują darmową sesję. Naprawdę można poszukać okazji.

Po drugie, kwalifikacje. Szkół w Polsce trochę jest, ale sama szkoła to nie wszystko. Warto popatrzeć na referencje i realne certyfikaty międzynarodowe. Najpewniejsza jest tu nomenklatura uznana przez ICF – ACC, PCC, MCC. Na stronie ICF Global oraz ICF Polska przedstawione są profile akredytowanych coachów. Można mieć pewność, że osoby te dostarczają usługi coachingowe w oparciu o światowe standardy. Warto też spotkać się z coachem i po prostu zobaczyć, czy jest chemia, czy właśnie ten a nie inny będzie dla mnie odpowiedni.

Ja osobiście lubię pracować ze zdecydowanym, nieco prowokatywnym i dowcipnym coachem. Ale to wszystko naprawdę subiektywna ocena, żeby jednak ją podjąć, warto napisać maila, zadzwonić, przyjść na spotkanie. Rezultaty rodzą się z działania.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii coach, Coaching. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s