PO WYSTAWIE

Co Twoje ciało powie ci w godzinie prawdy o tym jak traktujesz swój czas?

Czarny napis na żółtym tle. Kolaż środkowy, ten z tarczami zegarów.

No właśnie Inga, co ci powie ciało? Teraz mówi, że jest zmęczone, bo to po osiemnastej, a my od samego rana na nogach. My to znaczy: ciało i duch w ciele, i netbook na ramieniu, i torba z wielością niezbędnych ciężarów.

Ciało powtarza swoją ulubioną mantrę chodźmy już spać, ale jak tu iść spać, kiedy mam okazje trochę pogimnastykować szare komórki i zmysł kreatywny. Jestem właśnie na wernisażu wystawy: Zbuduj się. Sama-Sam. wykreowanej przez Kasię Ziółkowskią-Szyszło i Błażeja Kliksa, kolegów coachów i twórców w jednym.

Człowiek jest nieustannie w budowie.

Jako istota biologiczna, samoorganizująca się i samopodtrzymująca, stanowi fizyczny zlepek atomów oraz cząstek. Tworzą one materialną strukturę komórek, tkanek, narządów i układów, która tętni nieustannymi zmianami.

Ona-On podlega stwarzaniu ciała w każdej sekundzie swego losu. Czytam w programie.

Rzeczywiście, każdy kolaż to wiele zmian i możliwości interpretacji. Po lewej stronie różnorodne klucze zawieszone na drucikach. Czyżbym miała znaleźć tutaj swój własny do celu? Ale prace ustawione w holu Politechniki Poznańskiej służą za impuls do szukania innych, mniej materialnych kluczy do życia. Każdy z nich ma inny kształt i inną historię.

Na samym końcu kolaż zbudowany jest z pokaźnych śrub.

Śruby i coaching?

A Ty znalazłaś już swoją, która scala wszystkie Twoje poczynania?

Moje życie to wiele małych śrub, które spajają wszystko, nadają sens i zwyczajnie pomagają przejść na drugą stronę każdego dnia.

Ubieram płaszcz, żegnam się z twórcami i w przyjemną październikową noc idę przytulić moją maleńką, ale też i najważniejszą, śrubkę, która pewnie teraz odmawia zjedzenia wszystkiego, co nie jest ogórkiem kiszonym. Poczytać jej Paluszkowe wierszyki i potrzymać za rękę przed snem.

Zapraszam wszystkich serdecznie do refleksji i swoich małych odkryć w holu Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu do 23 listopada.

Ten wpis został opublikowany w kategorii coach, Kreatywność, sztuka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s