ZARZĄDZANIE KREATYWNOŚCIĄ – DZIEŃ DRUGI

Co wspólnego mają ze sobą Zygfryd z papieru, teoria zarządzania McGregora i autonomia? Razem pokazują, kiedy w organizacji występują idealne warunki dla rozwoju pomysłowości.

Zarządzać – kierować, kontrolować, dzierżyć ster. Kreatywność – inwencja, pomysłowość wynalazczość. Zdroworozsądkowo mówiąc, nie można kontrolować swobodnej zabawy neuronów, bo na pomysły, jak uczy język, się wpada. Czytaj: one trafiają się Tobie przypadkiem.

Czy ktoś widział kierowanie inwencją? No, jak tak można.

Oczywiście, że można. Nawet należy.

Kreatywność to umiejętność, którą można szkolić i pielęgnować w organizacji. Nie zależy od weny, barometru, czy też czyjegoś widzimisie. Właściwe każdy może sięgnąć do techniki kreatywnych.  Jednak dopiero regularne ich stosowanie wspiera działania, a w efekcie potęguje pomysłowość zespołu.

Mam nadzieję, że uczestnicy tego warsztatu klika z poznanych technik wykorzystają już w najbliższym czasie.

Chciałabym się odwołać do pierwszego etapu drugiego dnia, którym było stworzenie wizualnej formuły lidera.  Takiego lidera, który wspiera kreatywność w swoim zespole. Poznajcie Zygfryda, który z jednej strony jest elastyczny, potrafi przemawiać i ma charyzmę, a z drugiej jest zdolny do monitorowania i bycia mentorem dla swoich ludzi.

Szczerze mówiąc, uczestnicy warsztatów zawsze mnie zaskakują przy ćwiczeniach wizualizujących postać, ale człowiek z papieru, który potrafił się ruszać, i którego każdy element ma symboliczne znaczenie, jest moim osobistym hitem.

Kreatywność inżynierów jest nieograniczona.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kreatywność, Warsztaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s