O PODSŁUCHIWANIU

Bardzo lubię słuchać ludzi. Stąd pewnie moja praca. Lubię też z nimi pogadać.  Czasem lubię też podsłuchiwać – w tramwajach, w kawiarniach, na przystankach. Czytanie wywiadów to takie kontrolowane podsłuchiwanie.

Wybieram sobie postacie dramatu i wygodnie na fotelu w gabinecie czytam, smakując jednocześnie zielona herbatę.

Ostatnio najbardziej lubię podsłuchiwać Agnieszkę Dorotkiewicz . Poprzez Głośniej!, Teorie trutnia i inne, aż do dopiero co pochłoniętej w okamgnieniu (co jest wyczynem dla mnie rozbieganej w trzech sferach zawodowych i aktywnie działającej w najważniejszym obszarze mojego życia, czyli w rodzinie).

Wszystkie wywiady są przesmaczne i inspirujące. Nawet, jeśli nie przepadam za osobą z pewnych względów to czytanie Jeszcze dzisiaj nie usiadłam w żaden sposób z tym nie koliduje.

Szczególnie polecam wywiad z panem Rochem Sulimą, który oczarował mnie swoim podejściem do życia i faktem, że słowo kryzys nie istnieje na mapie jego świata.

Na użytek tego coachingowego bloga cytat z Sylwii Chutnik:

Cel to jest bardzo ważne. I to nie musi być cel typu „będę wolontariuszką w hospicjum”. Celem może być to, że „będę miała najlepszą kolekcję torebek autorskich” – masz taki cel i jedziesz tak, żeby go mieć. Bo kiedy nie masz tego celu, to wszystko ci się przelewa i nie masz kontroli nad życiem. Nie masz, po co jej mieć. Możesz mieć miło, to nie jest tak, że będziesz się miotać w matni niespełnienia.

(…)

Co ja tu robię, o co tu chodzi oraz dokąd zmierzam? I taki biznesplan najlepiej zrobić sobie szybko, bo potem może się okazać, że skończysz studia, wyjdziesz za mąż i do widzenia państwu. To oczywiście nie jest koniec życia, ale może się zdarzyć, że chlapniesz coś, a potem się okaże, że właściwe to chciałaś być mniszka tybetańską, ale już jest za późno.

Ten fragment dedykuje wszystkim moim przyszłym klientom. Z małą poprawka na końcu – cele można modyfikować. Jeśli z tą mniszką nie wypali, zawsze można znaleźć inny świetny powód do napisania biznesplanu na życie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii coach, Coaching. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s