CIEMNOŚĆ! WIDZĘ CIEMNOŚĆ! CIEMNOŚĆ WIDZĘ!

Tak, w kultowej Seksmisji, krzyczał Maks wybudzany z hibernacji. A jak się widzi ciemność to ma się wiele powodów do paniki. Nie wiadomo, gdzie się jest, a w mroku może czaić się nie-wiadomo-co.

Podobnie czuje się ktoś, kto absolutnie nie wie, do czego dąży w życiu. Może i nawet przeczuwa, jaki to cel, ale go w ogóle nie widzi.

Brian Tracy napisał w Maksimum Osiągnięć:

Upływające lata nauczyły mnie wielu rzeczy. Jedną z najważniejszych jest zasada: nie możesz trafić do celu, którego nie widzisz. Nie możesz osiągnąć w życiu wspaniałych rzeczy, jeśli nie wiesz, co właściwie chcesz osiągnąć.  Jeśli naprawdę chcesz uwolnić tkwiące w Tobie niezwykłe możliwości, musisz mieć całkowita pewność co do własnych pragnień.

New York Times opublikował listę najczęściej łamanych postanowień noworocznych( dla chętnych link: http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,2040218_2040220_2040221,00.html)

Są na niej między innymi:

 • schudnąć
 • zacząć uprawiać sport
 • rzucić palenie
 • żyć zdrowiej
 • wyjść z długu
 • oszczędzić pieniądze
 • spędzać więcej czasu z rodziną.

Znacie? Ja znam doskonale.  Rzucanie palenia pojawiało się na mojej liście od 2000 roku, a przestałam w końcu palić w 2007. Tym razem na amen.

Ćwiczenia? Ile to par garderoby sportowej wyszło z mody, zanim zrozumiałam, że należy to dobrze zaplanować i znaleźć realny czas pomiędzy pracą, rodziną i przyjaciółmi na 30 minut codziennej aktywności.  Itd. i itp.

Co sprawia, że niektórym udaje się zrealizować cel? Czary mary, o którym pisałam ostatnio? Matka chrzestna z bajki? Pierścień Arabelli? Ukrywana głęboko tajemnica –po prostu Sekret?

Pierwszy krok do realizacji Twoich pragnień, to otwarcie oczu i zobaczenie celu najdokładniej, jak się da.

Weźmy pierwsze na wszystkich listach schudnięcie. Powtarzanie sobie: Nie chcę być już gruby/gruba, niewiele pomoże. Lepiej uświadomić sobie jak idealnie dla siebie chciałabyś wyglądać – opisz parametry (waga, rozmiar, dokładne zalety wyglądu) używając czasu teraźniejszego. Zastanów się, kiedy konkretnie (podaj datę) chcesz czuć się dokładnie tak, jak sobie przed chwilą zwizualizowałeś? Proszę pamiętaj o realizmie – drakońskie głodzenie się i restrykcyjne diety kończą się paskudnym efektem jo jo.

Czyli kiedy? Za rok? Trzy miesiące? Jeśli prowadzisz dziennik, opisz swoje wyobrażenie – pamiętaj bądź precyzyjny – ten opis będzie Ci towarzyszył w trakcie podróży do realizacji Twoich marzeń.

A teraz ponownie wyobraź sobie siebie takiego, jakim pragniesz być. Napawaj się swoim samopoczuciem i radością z realizowanego celu w czasie, jaki sobie wyznaczyłeś.  To twoje paliwo – ten wizualizowany obraz będzie Ci dodawał skrzydeł w drodze do celu.

Otwórz oczy na to, czego pragniesz w swoim życiu – to Twój pierwszy krok, wkrótce następne.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Brian Tracy, Coaching, Journaling/Pisanie Dzienników. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „CIEMNOŚĆ! WIDZĘ CIEMNOŚĆ! CIEMNOŚĆ WIDZĘ!

 1. Aga pisze:

  wpadam tu coraz częściej, naprawdę ciekawy blog Aga

 2. Agata pisze:

  Bardzo podoba mi się Twój blog 🙂
  inrudzienkasmind.blogspot.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s